MAPA CMENTARZA
cmentarz_3.jpg
LITURGIA
GALERIA FOTO

GALERIA WIDEO

Konto Parafialne

NUMER KONTA PARAFIALNEGO:

RBS w LUTUTOWIE

Oddział w Wieruszowie

97 9256 0004

2604 0325 2000 0010 

Dobrodzieje Kościoła św. Rocha
     

Odnowienie Kościoła 

        św. Rocha

         wsparli:

    WIERUSZÓW
WIERUSZÓW
______________________
Urząd Marszałkowski
Urząd Marszałkowski
______________________
 Ministerstwo Kultury
Ministerstwo Kultury
______________________
Parafia Podzamcze
Parafia Podzamcze
______________________

 

             RBS

RBSe
______________________

   Budżet Obywatelski

             2015 

Budżet Obywatelski
______________________
MSZA ONLINE
msza_online.png

Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej w naszej parafii.

Spełniając prośbę wielu kapłanów naszej diecezji, aby ułatwić wiernym przyjmowanie Ciała Pańskiego w kościołach, ksiądz biskup Stanisław Napierała wprowadził w diecezji kaliskiej posługę nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej.

Najważniejszy jest Pan Jezus. Macie Go podawać w Komunii św. Macie brać Go w swoje ręce i dawać Go ludziom. On jest najważniejszy. On, który w Eucharystii dał siebie do końca - mówił Ksiądz Biskup Ordynariusz podczas Mszy św. w czasie, której zostali ustanowieni nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej.

W piątek 12 grudnia w kaliskiej katedrze do 85 już ustanowionych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. dołączyło 22 kolejnych, wśród nich dwoje z naszych parafian. Pan Zdzisław Jasiński oraz Pan Zbigniew Hodera. Mszy św. przewodniczył biskup Stanisław Napierała, a koncelebrowali księża proboszczowie parafii, z których pochodzili kandydaci na szafarzy wraz z Księdzem Karolem Galewskim Czcigodnym Proboszczem naszej parafii.

Ksiądz Biskup, jak podkreślił, sprawował Mszę św. w intencji kandydatów obejmując także tych, którzy wcześniej zostali ustanowieni i ich rodziny - Niech wszystkim wam Bóg błogosławi i da wam łaskę, abyście mogli kroczyć drogą, którą wskazuje to powołanie, jakie otrzymujecie na nadzwyczajnych szafarzy – powiedział. Nadzwyczajni szafarze Komunii św. najpierw uczestniczyli w kursie przygotowawczym, który obejmował przygotowanie teologiczne i formację duchową. Spotkania formacyjne, obok wyznaczonej tematyki teologicznej i ćwiczeń praktycznych, były również dniami modlitwy i duchowego umocnienia. Ponadto nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej musieli wyrazić gotowość do podjęcia stałej formacji, która będzie obejmować raz w roku trzydniowe rekolekcje oraz kwartalne dni skupienia.

Liturgiczny obrzęd ustanowienia nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej jest prosty. Zaraz po Ewangelii każdy z kandydatów został przedstawiony Księdzu Biskupowi przez księdza doktora Dariusza Kwiatkowskiego, który przygotowuje kandydatów do pełnienia tejże posługi. Następnie, po homilii kandydaci złożyli przyrzeczenia Biskupowi, że będą gorliwie i sumiennie wypełniać powierzoną im posługę. Najważniejszą częścią liturgii ustanowienia była modlitwa błogosławieństwa odmówiona przez Biskupa. Na koniec Biskup przekazał znak pokoju nowo ustanowionym nadzwyczajnym szafarzom Komunii Świętej.  

Szafarz Zbigniew Hodera   Szafarz Zdzisław Jasiński

 Z dniem 7 września 2014r. Szafarze kończą posługę. Bardzo dziękujemy Panom Zdzisławowi Jasińskiemu i Zbigniewowi Hoderze za ponad pięcioletnią posługę w naszej parafii. Bóg zapłać! 

 
  Parafia p.w. NNMP w Wieruszowie Podzamczu